4-ty sparing z sen Swe Pol Link Bruskowo Wielkie w niedzielę dnia 10-08-2014 godz. 19,00 . będzie sprawdzianem dyscypliny taktycznej naszego zespołu .

4-ty sparing z sen Swe Pol Link Bruskowo Wielkie w niedzielę dnia 10-08-2014 godz. 19,00 . będzie sprawdzianem dyscypliny taktycznej naszego zespołu .

Każdy sparing służy konkretnemu celowi taktyczno-technicznemu i stąd z 1-szym  trenerem Marcinem chcemy spróbować dwóch filozofii gry naszego młodego zespołu.Tak jak napisałem wcześniej nie graja systemy tylko ludzie i to podtrzymuje , kwestia najistotniejszą jest , by zawodnicy zrozumieli i zastosowali to w grze a będzie dobrze w meczach z zespołami uczestniczącymi  w rozgrywkach makroregionu.

Musimy jednak zdawać sobie sprawę ,że przystępujemy do meczów w makro w zupełnie innych realiach treningowych niż nasi rywale i to na pewno się odbije na wartości naszej gry.Wielu zawodników nie trenuje z pewnych względów , a tak nie buduje się  prawdziwej dodatniej wartości zespołu i chce by wszyscy wokół nas zdawali sobie z tego sprawę i nie okazywali w przyszłości zdziwienia . Ten sezon będzie dla nas prawdziwą lekcją  pokory i bardzo szybko w rytmie meczowym będziemy musieli się wykazać wielka elastycznością i zdolnościami do szybkich reakcji ale przede wszystkim do spokojnych i racjonalnych poszukiwań właściwych i męskich decyzji w kwestiach drużyny.

Przećwiczymy takie elementy jak :

1/ gra na utrzymanie piłki w strefie obronnej ,

2/grę w defensywie całymi formacjami z możliwością przegrania piłki na szybkich napastników bądź przez strefę 1 lub 3 w systemie gry 1-4-4-2 = ( 1-4-3-2-1)  lub 1-4-3-3.

Dokonamy analizy pomeczowej zachowań zawodników w 2-óch wariantach gry , by móc ustalić taktykę gry na mecze ligowe.