Trener jest bardzo istotną częścią zespołu

Trener jest bardzo istotną częścią zespołu , nie tylko podczas treningu , ale przed meczem , w trakcie meczu , w trakcie przerw i po meczu.

Zawodnikom się wydaję, że rola trenerów sprowadza się do dokonywania zmian i biernego oglądania meczu z ławki trenerskiej , nic bardziej mylnego .

Trener jest nie tylko mentorem ale przede wszystkim tym , który wicosinus cup 2015 3 miejsce.jpgdzi najlepiej , jak poszczególni zawodnicy poruszają się względem przeciwników , w jakiej są formie- dyspozycji meczowej danego dnia, wbrew przekonaniom zawodników, mądry trener nie kieruje się w swoich decyzjach o wejściu zawodnika lub jego zejściu ze względu na sympatie dla zawodnika ale jego forma , która obserwował podczas treningów , sparingów i danego dnia meczowego.